| nonameforyou200 a întrebat:

Salut.Am 13 ani jumate,inaltime 1, 66-1,67 si aproximativ 55 kg.De curand am slabit mult si m-am inaltat in 3 luni cam cu 10 cm si am slabit vreo 5 kg din cauza baschetului si a alimentatiei plus a abdomenelor(faceam vreo 50 pe zi si asa am dat burta jos).Ma gandeam ca ar trebui sa fac si niste muschi si n-am incercat tractiuni, dar nu pot decat din saritura mica iar flotari pot face cam 5, sfaturi, idei pentru muschi? Exclud pastile si batoane cu proteine

Răspuns Câştigător
| W0LF7 a răspuns:

Salut.La varsta ta daca faci sport si te hranesti sanatos e mai mult decat suficient,nu trebuie sa faci mai mult deoarece tu esti in crestere, la varsta ta esti foarte ok cum esti, si cel mai bine e sa te dezvolti armonios, vei avea timp mai tarziu de facut ''muschi'', la varsta ta nu e recomandat sa faci exercitii de forta.

2 răspunsuri:
| nonameforyou200 explică:

Deci ce ai dreptate ai, dar ma gandeam si eu ce sa fac sa pot sa fac si eu. Mai multe flotari tractiuni nu ti imagina ca ma gandeam sa trag de fiare,. poate asa una de 2-3kg dar nu.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Ca sa te ajut cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo gasesti tot ce vrei, exlicat foarte in detaliu si sunt si antrenamente foarte smechere

Întrebări recente