| AndreeaShrott a întrebat:

Am 14 ani si 160 cm.Profesorul de sport mi-a spus de niste exercitii care m-ar ajuta sa ma inalt. Faza e ca nu prea am echipament necesar. Imi puteti recomanda voi niste exercitii?

10 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Inot si/sau baschet happy

| GrigorieMas a răspuns:

Basket

| DavidoW a răspuns:

Poate fii ceva genetic (daca pariti sunt mai scunzi), nici eu nu sunt inalt am 1.72 la 16 ani, dar eram mult mai mic in vara asta m-am inaltat, nici o data nu eram curios ca sunt cel mai mic din clasa, ca fetele sunt atrase de cei mai inalti, nu era importat pentru mine, am avut rabdare si am stiut ca cu timpul am sa ma inalt, s-a intamplat destul de repede... happy P.S. am si succes la fete chiar daca nu sunt la fel de inalt ca ceilalti baietihee hee

| PaxNostra a răspuns:

A mai intrebat cineva ceva de genul si vad un raspuns destul de complex aici http://www.tpu.ro/informatii-utilitare/ceva-exercitii-pentru-inaltare/

| radupopa a răspuns:

Incearca link-ul:
http://www.culturism.ro/......ltime.html
Eu nunul ti-as recomanda inotul.Si cred ca e ceva genetic.Am un verisorul meu are 17 ani si are 1.74m.

| Ibrahimovic a răspuns:

Ce anume ti-a recomandat? Solutia de baza este inotulhappy

| vladdistrug a răspuns:

Basket

| dracu14 a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt dar ai un profesor tampit
cresterea in inaltime tine de factorii genetici, poti sa faci sport cu anii ca tot nu o sa te inalti, cresterea in inaltime depinde de inaltimea parintilor tai, functionarea hormonului de crestere nu de sport.

| MadalinaElly a răspuns:

Inot si hamball

| alexs99 a răspuns:

Inotul,baschetul sau pur si simplu sariturile in inaltime. Daca faci 100 o data la 2 zile vor aparea rezultatele.