| anonim_4396 a întrebat:

Salut !
Am 14 ani si am luat examenul teoretic la arbitraj !
Am platit costurile cursului !
Intrebarile mele sunt:
1.Mai am un test fizic pe care trebuie sa-l trec?Si in ce consta acesta ?
2.Mai trebuie platit ceva in afara de echipament?
3.C-am cand incep sa arbitrez la juniori?Imediat dupa testul fizic?(daca este)

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

In primul rand felicitari pentru ca ai luat pe cel teoretic.

Iar la testul fizic, hai sa ne gandim logic ce trebuie sa faca un arbitru.

1. Sa aiba viteza buna, ca sa fie mereu langa jucatorii care joaca mingea.
2. Sa nu reactioneze lent. Un arbitru trebui sa fluiere un fault imediat ce acesta s-a comis.

3. Si sincer sa fiu, cred ca v-a trebui sa mai achiti si niste taxe.

| razvancoman1 a răspuns:

Promit ca cei care raspund corect!
Dau FUNDA! si Mii de multumiri!