| Vilau_Andrei_1990 a întrebat:

Salut,am 15 ani si am inceput fac in fiecare seara 110 flotari cu cate 3 pauze, daca o sa continui asa o sa se cunoasca? Acord funda

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună! O să se cunoască, probabil, după un timp. Problema este că nu e bine deloc să faci efort seara. Sportul, sub orice formă ar fi el, se practică dimineața, până la orele prânzului. Riști să apară insomnii, ba chiar mai rău, îți slăbești inima, care nu e capabilă să reziste la efort seara.
Și de ce 110 flotări? De ce nu faci exerciții variate, care să solicite grupe diferite de mușchi? Ar fi bine să mergi la o sală să discuți cu un instructor.
Succes și sănătate!

| DomnulKat a răspuns (pentru Basthet):

Îți slăbești inima? Ce mă laughing))) Bă copile informează-te nu lua sfaturi de la bunici, și antrenori de aur.

3 răspunsuri:
| DomnulKat a răspuns:

Da bre, da bagă în plus câte 10 flotări.Și fă zilnic 500.Azi 500, mâine 510, maine 520.

| spidy a răspuns:

Salut,asa faceam si eu, dar ideea e ca nu prea e bine.o sacresti in rezistenta, faza e ca: daca vrei sa creasca muschiul trebuie sa ai greutate in plus fata de a ta... daca faci doar cu greutatea proprie creste rezistenta, forta si te definesti