| PankakesS a întrebat:

am 15 ani, si as vrea sa va adresez cateva intrebari, legate de masa musculara.Cam ce exercitii ar trebui sa fac pentru cresterea masei musculare? am Gantere, Haltere acasa, ma intereseaza Bicep, triceps, antebrat.Si...pentru abdomen. ce exercitii ar trebui sa fac, si ce alimentatie sa obtin acel "Six Pack" laughing. P. S: Daca va pricepeti la break-dance.big grince exercitii trebuie sa fac sa imi imbunatatesc Handstand( Statul in maini). Dau fundabig grinMultumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| yopreda18 a răspuns:

Salut, fa cate 4 serii a cate 12 repetari, odata pentru biceps, odata pentru triceps.De exemplu luni tragi biceps cu piept,urmatoarea zi tragi spate triceps, apoi umeri trapez, poti face si abdomene si pentru picioare in timpul pauzelor.Pentru biceps http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-biceps.html iti recomand exercitiile 1, 2, 4,iar daca ai o bara in Z e si mai perfect poti face si urmatorul exercitiu http://www.youtube.com/watch?v=Jluj6PvI71Q. Pentru spate iti recomand http://www.culturism-fitness.go.ro/spate.htm si anume: exercitiile 4.Ramat din aplecat la 90 de grade, 5.Ramat din aplecat la 90 de grade incalecat pe bara incarcata la un singur capat, 2.Ramat cu o gantera din aplecat la 90 de grade, genuchiul si mana opusa se sprijina pe o banca, pentru triceps http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-triceps.html cam toate sunt bune, iar piept; http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-piept.html si anume 1, 2,, 4,5 si poti face si flotari daca vrei.iar pentru antebrat http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-antebrat.html,.Eu am fost la sala de forta si le-am incercat si am fost si eu,, mare'' candva, acum m-am lasat.Incearca si imi spui cum sunt exercitiile.Salut.

| BogdăneI a răspuns (pentru yopreda18):

Mie mi se pare mic pentru haltere happy totusi.15 ani. astea normal se incep pe la 17 -18. dupa parerea mea happy

| PankakesS explică (pentru yopreda18):

Am sa tin cont de sfaturile tale.happyApuca-te din nou de salasmug laughingNu strica niciodata sa arati bine, si sa fii sanatostongue

8 răspunsuri:
| BogdăneI a răspuns:

Pai nu e o idee buna sa folosesti gantere si haltere pentru ca iti stopeaza cresterea.deci poti incepe sa faci abdomene in fiecare seara. flotari si exercitii din astea.ideal ar fi sa faci si inot te dezvolta foare tare si faci si muschi.doar sa nu faci ca altii si sa stai deoparte pe la bazin. alimentatia o gasesti pe net. in orice caz trebuie sa mananci sanatos da mai bine uitate la siteuri scrise de nutritionisti tongue hai bafta si cand faci six pack astept poze laughing

| PankakesS explică (pentru BogdăneI):

Dap.acum nu prea am unde sa innot pe vremea astalaughingO sa ma apuc de dat zapada jos dp casa:devil), daa o sa-ti dau poze cu "Six pack" laughing)rolling on the floorlaughinglaughing

| BogdăneI a răspuns (pentru PankakesS):

laughing) nu serios sa nu faci cu haltere si gantere...eu am un prieten a facut six pack da calumea doar din abdomenewinking cat despre ceilalti muschi incearca sa nu`i faci tragand de fiare tongue

| PankakesS explică (pentru BogdăneI):

U.u M-am apucat sa fac abdomenebig grin 130 abdomene pe zi.cand am momente bunelaughingcand imi e lene fac 100oh go on...e bun?smug100-130 abdomene pe zi?:-s

| BogdăneI a răspuns (pentru PankakesS):

Pai da cumwinking asa incet intai 100 dupa mai mult nu trebuie sa te fortezi. cate poti sa faci faci. conteaza sa le facihee hee

| PankakesS explică (pentru BogdăneI):

Bine.eu nu fac abdomene normalelaughingeu le fac...cu picioarele pe o banca scott, picioarele si trunchiul la un unghi de 90grade...happy