| Altul1998 a întrebat:

Am 15 ani si fac sala de 6 luni. Azi la sala am lucrat piept dupa terminarea exercitiului de declinat la banca mi-a aparut pe umarul drept niste vene (3-4) micute. Ce poate sa fie? Funda

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ti-a aparut vene? aualeu. "era" sub 50 inseamna.

acum serios. venele ca sa tina un muschi pompat se dilata pentru a transporta mai mult oxigen. se dilata venele...hmm, deci se vad. cat timp nu ai zona vanata sa iti fie teama de o vena sparta sau aceeasi culoare + durere sa ai vreo intindere, cat timp se vad venele normal inseamna ca sangele este pompat mai mult pentru a ajuta muschii sa lucreze.

| florynmondialul a răspuns:

Poate sunt vergeturi! ca ma indoiesc ca in 6 luni de sala nu ai mai vazut un muschi 'pompat' cu vene dilatate!