| Mariuselchirita a întrebat:

Salut! Am 16 ani și mereu când sunt implicat intr-o bataie sau insultat de smecherasii ăștia îmi este frica sa dau primul pumn.Mentionez ca știu sa ma bat full contact dar nu dau niciodată primul.Cum pot scapa de aceasta grija?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si faci foarte bine ca nu incepi bataia, daca o incepi tu poti fi condamnat penal.
Daca o incepe adversarul el poate fi condamnat penal, tu beneficiezi de legitima aparare, bineinteles daca nu depasesti limitele, respectiv apararea sa fie proportionala cu atacul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa te bati in primul rand?

| VoidEternal a răspuns:

Care e grija? Ca nu sari tu primul la bataie?

Regreti ca nu te comporti ca un neaderthalian? Ce sa zic, mergi la scoala de melteni, te invata aia cum sa sari la bataie.

| AnastasiaK a răspuns:

Dintr-un oarecare motiv, o dată ce am citit că "menționez că știu să mă bat full contact" am știut clar că nu știi happy

Stai liniștit, atunci când vei ști să LUPȚI, nu vei mai avea această grijă. Îți spun din experiența proprie (și a colegilor). Până atunci, bătaie știu toți...să dea, să ia, fiecare cum poate