| Dragos52633p a întrebat:

Salut, am 16 ani și sunt din Vaslui as vrea să merg la un loc unde se face volei sau tenis de masa dar nu găsesc imi puteți spune unde as putea găsi un loc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu colegii de clasa, sa va amenajati singuri asemenea locuri!
Pentru voley: puteti intinde intre 2 copaci o franghie sau o plasa.

Pentru tenis de masa: cumparati impreunao masa de ping-pong si necesarul (plasa, palete, mingi) si o puteti amenaja in curtea unui coleg, care locuieste la casa (evident, cu acordul parintilor).
Masa de ping-pomg se poate folosi si pe timp de iarna, daca exista o incapere incalzita (de exemplu: un garaj).

Cel mai usor se poate amenaja un teren de fotbal, daca gasiti un teren destul de mare si drept. Portile se pot face chiar si din niste pet-uri mai mari, umplute cu apa.
Idei bune si putina indemanare /inventivitate sa aveti!