| Jibo a întrebat:

Salut, am cresut foarte mult in inaltime in ultimul timp si vreau sa mai cresc.As dori sa stiu ce fel de exeriti opresc cresterea, ca sa stii usa le evit(ma intereseaza in special flotari si adbomene, pentru ca astea le fac).

4 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu prea exista exercitii care sa opreasca cresterea in inaltime decat poate haltere, desi nu cred...
Flotarile si abdomenele sigur nu opresc cresterea.
Dar ar trebui sa antrenezi si umerii si mai multe grupe daca zici ca faci basket, si picioarele trebuie antrenate, ia cauta pe youtube antrenamentele lui LeBron Jame sau Dwight Howard
da scrii si tu asa : LeBron James workout sau training

| Jibo explică:

Pai da joc basket.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele si flotarile nu vor cauza astfel de probleme.In orice caz,acest risc(vorbesc acum despre alte exercitii,care ar putea afecta cresterea in inaltime)ar fi cu mult redus,sau chiar eliminat, in cazul in care vei practica baschet, pentru a stimula cresterea in inaltime.Succes.

| cristinaraluca a răspuns:

Nu stiu sry