| LupuMarianD2 a întrebat:

Salut, am cumpărat și eu proteine din acelea pudră, se iau în fiecare zi sau doar in zilele in care merg la sală?

1 răspuns:
| Bazzed a răspuns:

In toate zilele în care vrei să atingi 2g de proteina/Kg al greutatii tale, dar as recomanda sa le iei în zilele când faci sala, după antrenament, pentru ca se asimileaza mai bine post-workout (dar sa nu stai foarte mult după antrenament pana sa iei proteinele, cam după 15-25 de minute după antrenament sau chiar mai devreme merge sa le iei)