| Zinv a întrebat:

Salut! Am o intindere de tendon la mana. Fac sport (tractiuni, flotari si altele). Daca nu fac deloc sport in 2-4 zile imi trece, dupa daca ma apuc sa fac 15 tractiuni ma doare rau.
Cat sa stau fara sa fac spart pentru a-mi trece?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

O intindere se rezolva cam in 30 de zile. Foloseste si antiinflamatoare ca sa grabesti vindecarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti continua sa faci sport fara sa soliciti tendonul respectiv.

| literallythesamebruh a răspuns:

Încearcă să prelungești durata asta de 2-4 zile, nu știu exact cu cât timp dar ar fi bine sa o faci, altfel poți să afectezi această întindere de tendon.