| Vanda2002 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de niște sfaturi...
Am ținut niște diete si am slăbit 10 kg, dar rezultatele nu se prea vad, aproape de loc...acum daca luam raport înălțime-greutate, am greutatea perfecta, am 163 cm si 50 kg, dar rezultate nu prea sunt...
Ce pot sa fac?
Merg la sala si la antrenamente de 6 ori pe saptamana cate o ora-doua...
Ce pot sa schimb in alimentație sau la exerciții?

Răspuns Câştigător
| KaraMaslow a răspuns:

Pai de exemplu eu m-am dus la un nutritionist la mine in oras(Craiova)care facea intr-o anumita perioada consultatii gratis. Aveam greutatea perfecta si eu 170 cm si 52 kg insa aveam celulita si burta ...deci nu era problema la kilograme ci la grasimea corporala din interior.Trebuie sa faci ceva in legatura cu grasimea ca sa poti tonifia corpul. Continua cu exercitiile pentru arderea grasimii si mananca sanatos fara sa te infometezi ca daca te infometezi te poti imbolnavi.Succes!

2 răspunsuri:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Ai greutatea perfecta, nu mai are rost sa schimbi nimic. Continua cu exercitiile, in timp grsimea se va diminua si va fi inlocuita de muschi, care, dupa parerea mea, arata bine atat la un baiat, cat si la o fata. big grin

| DomnulKat a răspuns:

Offf...
1.Este imposibil dacă slăbești 10kg să nu se vadă.
2.Este normală greutatea
3.Nu mai slăbii că ajungi schelet.