| Chiriac_Alexandru_2002 a întrebat:

Salut, am o problemuta cu sportul...
Eu nu am o fire atletica iar ceilanti rad mereu de mine si eu nu mai vreau sa il fac.
Pot sa imi scot scutire fara nicio problema de sanatate?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Da, poti sa iti iei. Sunt o multime de elevi sau studenti care apeleaza la acest tertip. Cu un medic de familie binevoitor se rezolva totul.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta daca ai sau nu o "fire atletica", ora de sport este destinata dezvoltarii fizice a copilului de care ai musai nevoei ca sa cresti si sa te dezvolti sanatos.
Nimnei nu-ti va elibera scutire de sport doar pentru ca itie ste ti-e lene sa faci sport. Nimeni nu risca sa faca puscarie, eliberand un document cand nu esti bolnav.
Sportul te ajuta sa te dezvolti, altfel ramai un bait mic, de care o sa rada toti colegii.

| ALGator a răspuns:

Ai o problema și mai mare că ești dominat de niște vite sălbatice (necivilizate).
Dacă vei renunța la sport nu se vor opri și îți vor impune un alt lucru.
Rupe lanțurile! Nu vei trai cu ei toată viata. Găsește ți o gagică care apreciază tipii atletici și lasă i naibii pe maneliști.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Facind sport devii "atletic" si evident, mai rezistent.