| AlinHristea a întrebat:

Salut, am si eu cateva intrebari.

Care echipa este mai buna sau mai eficienta, Barcelona din 2009-12 a lui Pep guardiola sau Realul lui Zidan de anul trecut. Si mai am o intrebare, cine credeti ca va castiga anul asta Champions League? Are Barcelona sanse?

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E simplu, Barcelona pe vremea lui Pepito era doar o sleahta de hoti,, dar bine... nimeni nu neaga valoarea unui Xavi, unui Iniesta care-l serveau pe Messi in fata.
Cat despre Real, ambitia lui Ronaldo si-a spus cuvantul,, chiar au fost cei mai buni anul trecut in UCL, pacat de Bayern, speram ca ei sa elimine Realul daca n-a reusit nimeni sa le tina piept.

Dominatia spaniola a luat sfarsit! Se pare ca City si PSG-ul isi sporesc si mai mult sansele pentru trofeu.

| AlinHristea explică (pentru Drimmero):

Am pus intrebarea de doua ori, sunt nou pe site se mai intampla xD.
Oricum, nu stiu la ce te referi cand spui "sleahta de hoti" stilul cum controlau jocul, si creau spati era uimitor, in opinea mea cea mai puternica echipe care a existat vreodata, cat despre "Ambitia lui Ronaldo" e putin cam trist ca si-a spus cuvantul la varsta de 32 de anii. Nu neg Ronaldo a fost uimitor sezonul trecut, poate la acelasi nivel a lui Messi, dar hai sa fim serios, fara golurile alea din offside impotriva lui Bayern nu stiu daca realul ajungea departe. Ronaldo nu a facut nimic mai mult decat sa finalizeze ceea ce Realul a constuit.

| Drimmero a răspuns (pentru AlinHristea):

Eu urmaresc fotbalul de ceva vreme, pot sa-ti spun ca Barca fura enorm in 'era' ei de magie,, a furat intr-o dubla din ucl cu Arsenal ca in codru, a furat si cu Chelsea in 2009... si exemplele sunt mult mai multe.
Indiscutabil... Real nu mergea mai departe daca se juca 11 vs 11 acea dubla mansa dintre Bayern si Real.
Ronaldo e cel mai bun,, inca/

| AlinHristea explică (pentru Drimmero):

Hai sa fim sincer nu arbitru a dat golul ala inportriva lui chelsea din 2009, deci hai sa nu mai aratam cu degetul ca nu e frumos, plus Barcelona a fost furata de 4 puncte in Campionat saptamana asta. Si la vaza cu Ronaldo imi vine sa vomit cand te aud happy. Inca? Nici nu stiu cand a fost cel mai bun happy poate cand a castigat Champions League-ul cu Man U, si atunci era cel mai bun doar pentru ca Messi era inca prea tanar pe atuncea. M-am uitat la toate meciurile din sezonul asta ale lui Real si Barca, si crede-ma Ronaldo nu face nici top 50 poate nici 100 cei mai buni jucatori din momentul asta. Tipul pur si simplu nu face nimic in meci, asteapta pentru o pasa, si cand o primeste rateaza.

| Drimmero a răspuns (pentru AlinHristea):

Pana la golul de 1-1... uita-te cate penalty-uri trebuia sa primeasca Chelski in primul rand, si asta o zice un tunar convins, sunt anti Chelsea de cand ma stiu,, dar eu vad si realitatea.
Prietene... Ronaldo a batut de unul singur toti adversarii mari din Europa, asta cam spune totul, Messi de unul singur a batut Realul, amandoi sunt acolo sus, niste colosi ai fotbalului, doar ca unul a muncit enorm sa fie sus, in timp ce celalalt ( Messi) a avut sprijin ca sa ajunga parghia principala la echipa.

Ronaldo sa nu faca top 50? Bwhahahaha... sper ca glumesti la faza asta.
PS Nu sunt fan Real

| AlinHristea explică (pentru Drimmero):

Sezonul asta e dezastru, cum am spus nu face nimic, dupa parerea mea Ronaldo e gata. La vaza cu Chelski, arbitrul a fost pur si simplu oribil, dar sa gandim in locul lui, tu ai fi dat 4 penaltiuri intr-o semi finale de champions league? Oricum, stiu ca nu esti fan Real, dupa poza ta de profil se vede ca esti fan Arsenal, trebuie sa fii un adevarat fan ca sa i suporti pe Arsenal in momentele astea. P S: Crezi ca Barca poate lua Champions Leagul daca il cumpara pe coutinho si inca cativa fundasi centrali in iarna? Si acum fii sincer stiu ca ai urasti.

| Drimmero a răspuns (pentru AlinHristea):

Problema nu e ca dadea 4, problema e ca Barca nu a primit nici macar unul impotriva!

Un tunar adevarat isi iubeste Arsenalul indiferent de situatie,buba la noi e Wonger impreuna cu vampirii sugatori de bani.
Eu voi suporta Arsenalul cat traiesc,dar conducerea nu o voi tolera in frunte cu mizeria aia frantuza...

Nu, nu are sanse in opinia mea, sunt altele mai puternice, o zic obiectiv, deloc subiectiv.

| AlinHristea explică (pentru Drimmero):

Acum depinde ce fel de antrenor este Valverde si cum va proceda in primavara europeana impotriva echipelor mari, iti mai aminteşti ce sezon dezamagitor a avut Barca in 2013-14 si cum anul vitor a castigat tripla, eu sincer find fan Barcelona am incredere mare in Valverde, dupa meciul cu juventus
si dominarea in la liga Barça a aratat ca nu mai e echipa de anul trecut, scuze dar eu nu îi pot vedea pe Psg sau Man city castigand Champions League atâta timp cât exista Bayern, Real si Barça. La vaza cu Asenalul dupa pãrerea mea Arsenalului îi trebuie ceva anii ca sa fie ce au fost odata, si da Wengar trebuie schimbat nu pentru ca e un antrenor rau ci pentru ca e deja de prea mult timp la Arsenal plus Özil si Sanchez vor pleca.

| Drimmero a răspuns (pentru AlinHristea):

Ramane de vazut din optimi care cum e treaba cu competitia asta,, o sa fie tragerea la sorti peste cateva zile, vedem acolo care sunt adversarii pentru fiecare.

Lui Arsenal ii trebuie un nou inceput, o noua conducere( competenta) si o mentalitate sanatoasa a fanilor londonezi prezenti pe stadion, nimeni nu e de neinlocuit,, in locul lui Sanchez ar fi trebuit sa vina Mbappe, caci se stia ca era iminenta plecarea lui la City si in locul lui Ozil sa vina Lemar de la Monaco, dar W0nger a facut ce-a vrut ca sa-si bata joc de echipa.