| StigmatA a întrebat:

Salut.

Am si eu nevoie de un sfat.

Am reusit sa slabesc intre timp.dar am pielea ( mai ales pe abdomen) lasata.

Mi s-a recomandat sa trag de fiare si sa pun ceva masa musculara pe mine ca am statura foarte buna si ca mi-ar sta bine cu ceva muschi pe mine.

Ideea este ca, am un fel de fobie cand vine vorba de pus la loc masa.

Mi s-a recomandat sa iau WPI ( ProNutrition) si sa ma tin de sala.

Voi ce imi recomandati sa fac? Cum sa lucrez? Vreau sa pun doar masa fara pic de grasime.
Daca lucrez mult musculatura...scap si de surplusul de piele de pe corp?

Fundaaaaa

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cand faci sala faci si muschi => cresti in greutate, dar e masa musculara, fara grasime.

WPI e bun, e probabil cel mai bun produs romanesc ( exista altele si mai bune, din import ), e un izolat proteic ( 90 % proteine ) si are si amino BCAA ( care se sintetizeaza direct din intestinul subtire, fara sa treaca prin ficat, foarte buni si NU ingrasa ).

Iti faci un program pentru masa musculara, vorbeste cu instructorul de acolo sa faca unul potrivit pentru tine, ca esti incepator si trebuie sa eviti la inceput anumite exercitii

| StigmatA explică (pentru Cosmin86):

Vreau doar putina masa restul DEFINIRE

| Cosmin86 a răspuns (pentru StigmatA):

Stai linistit, pentru "putina masa" e foarte mult de munca. Poti sa pui putina masa, daca incepi acum, pana in aprilie, si apoi aprilie si mai faci definire si gata, vara viitoare o sa fi putin mai mare si mai definit.

Stii ce inseamna definire? Adica ce trebuie sa faci pentru asta?

| thaisfersoza a răspuns:

Pentru burtica lasata ar trebuie abdomenele dar nu seara de seara caci daca le faci in fiecare zi prin abdomene te vei tine sa nu mai faci burtica daca vrei abdomen atunci tot la 3 zile recomanda antrenorii de la fitnes caci muschii vor lucra oricum 3 seturi a cate 40