| SoP222 a întrebat:

Am si eu o curiozitate... Cum poate un jucator de tenis sa patrunda in clasamentul ATP?

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Un jucator patrunde in clasamentul ATP participand in turnee profesioniste, de la cele futures, de 10.000 de dolari la cele challenger, ATP 250, ATP 500, Atp 1000(Masters) pana la cele de Grand Slam.Prin calificarea in turul 2 al unui turneu futures primesti 1 punct ATP si intri in circuit, avand un clasament.
O seara buna.

| einenebun23 a răspuns:

Trebuie sa intre intre cei profesionisti sa participe la turnee care contin puncte ATP si dupa ce a facut primele puncte ATP intra in clasament.

| Limitless007 a răspuns:

Eu cred ca e logic, prin performanta, altfel nu ai cum.