| alex96korn a întrebat:

As dori sa stiu mai multe detalii despre gaspari aminomax800.De exemplu daca ajuta la adaugarea de masa musculara, energie.Practic culturism de 1 an de zile.Stima!

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Nu pui masa musculara cu aminoacizi! Aminoacizii sunt pentru definire.
Definire=reducerea stratului adipos si conturarea frumoasa a musculaturii
Aminomax 8000 este un produs foarte bun!
P.S:Aminomax 8000 nu 800! Ar fi mult prea slabi daca ar fi 800winking

| alex96korn explică (pentru cristi1505):

Mersi pentru raspuns! STIMA
P.S.: ma gandeam ca pun masa ca contine si creatina

| cristi1505 a răspuns (pentru alex96korn):

Nu pui de la ei.Masa pui de la gainere, izolate proteice, concentrate, creatina etc. dar nu aminoacizi.Chiar daca contin ei creatina nu te va ajuta cu mare lucru.

3 răspunsuri:
| ofataobisnuita a răspuns:

A. Daca obtii deja suficienta proteina din dieta, nu exista nici o dovada stiintifica ca suplimentarea va avea vreun beneficiu asupra cresterii tesutului muscular.
B. Daca nu obtii suficienta proteina din dieta, atunci BCAA ‘ar putea’ sa te ajute DAR sunt alte optiuni cu mult superioare, mai bune la gust, mai ieftine si dovedite ca FUNCTIONEAZA, decat suplimentarea cu aminoacizi.

http://www.fitness-anonim.ro/bcaa/