| Connor300 a întrebat:

Salut, as vrea o dieta pentru six pack, fac 4 antrenamente pe saptamana ( 2 zile antrenament, 2 zile pauza ) iar la un antrenament consum 550-600 cal.

11 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Deficit caloric.

| Connor300 explică (pentru DovleacTurbat):

Cu deficit caloric am incercat si nu functioneaza, vreau sa ajung la 60 kg de masa musculara de o luna.

| Connor300 explică (pentru Connor300):

80 kg* Am gresit eu, scuze.

| RAY a răspuns (pentru Connor300):

Vreau sa ajung la 80 kg de masa musculara de o luna.
tu vorbesti serios?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Connor300):

Pai stai asa, fa-ma sa inteleg vrei sa slabesti nu?

| Connor300 explică (pentru DovleacTurbat):

Vreau sa cresc masa mulculara si sa slabesc in acelasi tip.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Connor300):

Cresterea in masa musculara presupune un surplus caloric. Slabirea presupune un deficit caloric. Ceea ce vrei tu este imposibil, se fac pe rand...

| Connor300 explică (pentru AnastasiaK):

Este posibil. Proteine multe si calorii putine. De aia exista Whey Protein care are calorii putine si proteine multe.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Connor300):

Ala exista pentru definire. Te ajuta sa slabesti fara sa pierzi masa musculara, dar daca tu nu ai surplus caloric, nu-ti creste masa musculara doar pentru ca incluzi in alimentatie multe proteine.

| eDyGaMe a răspuns:

In primul rand iti trebuie un antrenor personal si in al doilea rand, ca sa ai acel six pack iti trebuie un regim strict si sa bagi foarte multe proteine, keratina, trebuie sa te informezi bine

| AnastasiaK a răspuns (pentru eDyGaMe):

De fapt, varianta usoara e sa slabeasca si se rezolva. De asemenea, poti avea lejer 6 pack fara sa arati ca un schelet si fara suplimente si/sau antrenor