| Raul199612 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu cevahappy.

Am apelat la TPU pentru ca nu stiu ce sa fachappy De exemplu: Daca ma bat parte in parte cu cineva mai mare de cat mine de exemplu cu un cap... da, cu un caphappy cum as putea sa-i dau cu piciorul in fatahappy, ma refer cum as putea ajungehappy

Eu am inceput sa fac un exercitiu pentru picioarehappy
Am o mobila cu 4 rafturi, fiecare raft e mai sus decat celalalt cu 35 cmhappy si am pus piciorul cu greu pe raftul din mijloc si tin piciorul drept pe raft timp de 3 minute a cate 3 seriihappy
Ce ziceti e bun antrenamentul? daca da spuneti-mihappy

Acum mai am cateva intrebarihappy

1)Dati-mi si mie niste exercitii care te-ar putea ajuta la ridicarea piciorul sushappy?
2)Ce incalzire trebuie sa fac inainte?
3)Cate serii trebuie sa fac pe zi?

PS: Prima data cand am pus piciorul pe raftul din mijloc ma durea, dar dupa o tura 2 nu mai simteam aproape nimic, Dupa cat timp sa trec la raftul de mai sus... poate ca raftul de mai sus e mai mare ca mine cu 15 cmhappy

Funda+Vot :*

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Un professionist te poate ajuta.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Apucate de box, sau daca vrei, kick box, lasa loviturile de picioare, ca nu esti in filme laughing.
Si oricum sincer mi se pare o prostie sa incerci sa lovesti la cap un tip mai inalt ca tine, daca i-ai dat in garda, tiai luat bataia vietii laughing, si asta e partea frumoasa, daca nu ii spargi garda, dar poti sa nu nieresti deloc, si atunci e cel mai trist

| thalyslly a răspuns:

Urmeaza niste cursuri de autoaparare

| ion933 a răspuns:

Cel mai bine dai intre picioare

| Raul199612 explică:

Pai ceva site video nu imi dati?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Raul199612):

Nu o sa inveti lupte vazand "video", ci antrenamendu-te ( de preferat ani de zile ) cu profesionisti si cu fiare, in sali speciale

| Raul199612 explică (pentru Cosmin86):

Pai eu nu am pus intrebare cum sa bathappy am zis doar cum sa ridic piciorul mai sushappy

| darius4181 a răspuns:

Du-te la karate(shatokan) Daca ai in oras.
Du-te la kickboxing
La k1
Iti recomand Karatele pentru ca eu sunt la karate si acolo iti arata cum sa dai cu picioru' sus big grin