| UnBaiatSimplu123 a întrebat:

Salut, care este cel mai bun "steroid" oral sau injectabil fără efecte grave adverse, m-am gândit la mk-677 dar din ce am auzit crește foarte mult riscul la diabet.
Aștept părerile voastre

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

NU exista steroid fara efecte adverse, dimpotriva, este plin de efecte negative si poate chiar induce atacul de cord (atac de inima). si moartea.
Nu are nici in clin sau maneca cu diabetul!

"Steroizii anabolizanți pot avea efecte grave, unele chiar permanente, asupra sănătății, cum ar fi:
Acneea rezistentă la tratament.
Probleme ale rinichilor.
Leziuni hepatice.
Tensiune arterială crescută
Infarct și alte boli cardiace.
Infertilitate
Alopecia (caderea parului)
Ginecomastia
carcinomul hepatocelular și tumora Wilm’s
Schimbări ale nivelului de colesterol din sânge. samd"