| Ionut12437 a întrebat:

Salut, cat castiga in medie in Romania un boxer profesionist? Dar unul amator?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Amatorii nu cred ca castiga ceva
Profesionistii cred ca castiga doar daca sunt foarte cunoscuti si au sponsori, din sponsorizari si din galele la care participa castiga bani
In orice caz nu se castiga nici pe aproape cat se castiga in afara

Bula
| Bula a răspuns:

Poate sa si piarda, nu doar sa castige! big grin
Depinde cat de bune ii sunt cross-urile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar unul amator? Nimic.

| johnnny123 a răspuns:

Câștigă în funcție de câte meciuri joacă, de câte meciuri câștigă și mai ales de cât de vizibile sunt acele meciuri și care sunt premiile.

Iar de la un nivel de notorietate încolo poate să câștige și din sponsorizări și contracte de publicitate, dar până acolo e cale lungă.

Este irelevant să întrebi cât câștigă "în medie". Câștigă în funcție de rezultate. Dacă într-un an are doar două meciuri și este făcut knock-out în primele 15 secunde de un necunoscut, atunci nu o să câștige prea mult.