| Ingognito a întrebat:

Salut cat praf de proteina pot consuma pe zi? Ma uitam pe google si cica trebuie sa fac 2g/kg proteina pentru a slabi, dar proteina o pot lua si din mancare asa ca nu stiu cat praf ar trebui sa consum zilnic, am 102kg.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

în 1 Octombrie | sadrian46 a răspuns:
Nu te mai uita pe Google când spune prostii. Praful de proteină nu ajută la slăbit.

iar scrii porcari omule, cine dracu tea pus userul anului, proteina inhiba foametea iar ala din zer se asimilieaza cel mai rapid, ajuta la slabit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te mai uita pe Google când spune prostii. Praful de proteină nu ajută la slăbit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai slăbeste ce faci deja ai 102 kg, lasa proteina si alte prostii de pe google, mergi la un medic nutritionist sa i ti faca schemă de tratament, ai nevoie de exercitii fizice mincare cîntărită, portii mici sa micșorezi stomacul, ca altfel ajungi la operatie.

| Sn4k3 a răspuns:

Praful ala e supliment, iei cat ai nevoie sa suplimentezi.

| Ingognito explică (pentru Sn4k3):

Pai nu stiu cat de aia intreb

| RAY a răspuns (pentru Ingognito):

Uni răspund total stupid, 2 grame per kg corp
https://slabire-crestere-in-masa-alimentatie.blogspot.com/......ulara.html
acolo apare un program alimentar, video cu excertiti, program de culturism, 3 ori per săptămâna full bodybady, nu uita de grăsimi din studii știm ca ajuta mult la creșterea masei, apa multa, odihna, nu prea mult cardio, praful ala trebuie sa alcătuiască 25% din alimentație, nu uita de carbo ca ai nevoie de energie, cate kg ai si înălțime?

| RAY a răspuns (pentru Ingognito):

Si daca ești obez proteina ajuta la conservarea masei musculare

| AnastasiaK a răspuns:

In general, când nu știi cât, nu consumi. Atât de simplu e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

60g maxim

Întrebări recente