| SJ001 a întrebat:

Ce exercitii ar trebui sa fac pentru dezvoltarea eficienta a bicepsilor si cam de cate ori pe saptamana?

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce inseamna la tine in vocabular "cele mai eficiente"? la biceps cel putin cel mai eficient exercitiu pe care il consider eu este flexia cu gantere. ca are si miscare de rotatie a muschiului. si dupa asta e flexia concentrata cu gantera, alternativ. dar nu exista in general, fiecare ce crede el ca intra mai bine. experimenteaza, vezi care exercitiu intra mai bine, din ce combinatie faci cea mai nasoala febra musculara. si cand vezi ce intra fa asa pana incepe febra sa se reduca (se obisnuiesc muschii cu rutina).

de cate ori pe saptamana? daca poti de MAXIM 2 ori

| NDC12 a răspuns:

Ori mergi la sala si lucrezi frumos toate grupele ori nu mai lucrezi nimic, nu doar biceps.

| SJ001 explică (pentru NDC12):

Pai lucrez toate grupele. Vreau sa stiu pentru bicepsi ce exercitii sunt mai eficiente.

| NDC12 a răspuns (pentru SJ001):

Vezi tu, fa-ti un program tu, nu-i copia pe altii.

Nu exista "exercitii mai eficiente ", fiecare creste in felul lui, uita-te pe net, fa-ti tu un program, vezi tu ce exercitii sa faci, si daca ai febra inseamna ca e bine.

| Toma_Cristian_1996 a răspuns:

Uite intri pe site-ul asta si selectezi acolo grupa dorita si iti arata ce trebuie sa faci. :) http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html