| anonim_4396 a întrebat:

ce exercitii as putea face ca sa devin mai elastic.

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Bună happy.

Păi ai putea să faci niște exerciții mai ușoare pentru început. Apoi încearcă să faci podul pe spate, roata, sfoara, aplecări, broscuța, etc.
Sau mai ai o opțiune, și anume, să te duci la cursuri de Yoga :d.

Succes :*.
Pa, pa wave.

| Andrutzza326 a răspuns (pentru cυρcαкє):

Cookie si eu pot sa fac podul pe spate sa ma si ridicwinking, roata, broscuta, etc. dar in niciun caz SPAGATUL si SFOARAwinking

6 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Fa Yoga.

| St3fan97 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii ca la yoga http://www.eva.ro/......22634.html sau fa podul pentru un timp mai indelungat...

| charna a răspuns:

Yoga si stratching

| bianca20 a răspuns:

Pai, poti incepe cu o serie de intindero de tendoane si ligamente! O poti face cu fierul de calcat ca sa nu aiba urme, glumesc! Poti sa stai pe sezut, cu picioarele apropiate, genunchii intinsi, si sa te apleci putin cate putin, dar genunchii sa fie tot intinsi, astfel poti sa faci si din picoare, sa faci aplucari, dar, inainte, poti incepe sa faci ultimele aplecari cu picioare departate, pentru a te obisnui! Apoi sa progresezi, stand cu palmele jos, vreo 10 secunde si mai mult! Si ex. de genu asta! Mult succes!

| tigrutacrinuta a răspuns:

Pai, pentru inceput poti face cateva aplecari, apoi sa iti indepartezi picioarele cat de tare poti si te alpeci lateral la ele
daca vrei mai multe detalii, adauga-ma pe mess "crina_theodora"