| Ioad_Masina_1983 a întrebat:

Cine imi poate spune ce este Dextroza? Si daca se poate sa imi spuna si cum se face exercitiul asta: http://www.youtube.com/watch?v=E0gMYVggSHg s-au trebuie sa stai in unghi de 90?

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Dextroza este un carbohidrat simplu.

Banca trebuie sa fie la unghi de aprox 45 grade fata de sol exact ca in filmuetl. Vezi tu 90grade in film?

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Ce este dextroza?

Dextroza (cunoscuta si sub denumirea de glucoza ) este un carbohidrat simplu cu asimilare rapida avand un indice glicemic ridicat.Dextroza este folosita de culturisti si sportivi pentru a creste nivelurile de insulina si pentru a inlocui glicogenul din celulele musculare pierdut in timpul antrenamentelor.

app cel din imagine... poti face si la o banca mai indreptat nu chiar atat lasat pe spate happy acum depinde fiecare face antr cum doreste

| S3se a răspuns:

Nu trebuie sa stai in unghi de 90. Acest exercitiu poti sa il faci pe banca pentru piept...o pui inclinata cam cum sta cel din video si faci cum face el. Lucreaza muschiul destul de intens. Incearca si ai sa vezi. Baftahappy