| Adelinmihai123 a întrebat:

Salut, eu nu am mai alergat de mulți și acum am o pasiune foarte mare pentru fotbal și când încep sa alerg ma doare foarte rău de la genunchi pana la glezna pe os, când ma joc fotbal sau alerg nu prea ma doare asa de tare, dar când nu mai fac sport ma doare de nu pot merge, ma pun pe jos. Doctorul a spus ca de la creștere ca am crescut mult și nu mai am calciu la oase, ce ar trebui sa fac? Eu beau lapte mult și de dimineață și tot ma doare, ce ar trebui sa fac?
Am 13 ani

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Laptele nu are suficient calciu, de aceea este indicat sa iei de la farmacie suplimente cu Calciu, Magneziu si Vitamina D3.

| MrAM a răspuns:

Sa mai pui un., intre cuvinte. Sa te duci din nou la medic pentru o consultatie mai amanuntita. Ce descrii tu acolo nu pare sa aiba legatura cu aportul de calciu din organism.