| Alex1234567253a a întrebat:

Salut.Eu vreau sa slăbesc 5 kg de grasime fara sa-mi afecteze masa musculara.Cate grame de proteina am nevoie pe kg corp și ce fel de antrenamente am nevoie la sala?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, pe high protein pierzi cea mai putina masa, undeva la 16% iar pe high fat, high carb 25%, 2 grame per kg corp, 3 zile de full body pe saptamana

| Violleta2022 a răspuns:

Sport, foarte mult sport, fiindca proteina in cantitate mare produce pietre la rinichi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți slăbi cum vrei tu, numai din grăsime.
Ai nevoie de proteine, dar nu din suplimente, căci ceea ce e trecut prin fabrică e aliment prost.