| ZbarMario a întrebat:

Salut! Exista exerciții pentru biceps fara greutăți(aici mă refer și la bidoane sau alt ceva, nu numai la gantere sau haltere) și fără bara de tractiuni? Daca exista, care sunt?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Flotarile sunt perfecte!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Flotări.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Imi pare rau sa te cotnrazic, dar fltoarile si bicepsii au in comun tot atitea cit bor si credinta. De ceva vreme fac o data la doua zile ~200 de flotari (dupa vreo 2 luni de 8 X 25 am trecut la 7 X 30) si pot spune ca s-au profilat tricepsii si umerii plus pectoralii, insa bicepsi din parti). https://antrenorulmeupersonal.ro/......musculara/

| Cosmin86 a răspuns:

Intrebare de copil mic, pampalau si firav. Evident ca NU exista.

| ZbarMario explică (pentru Cosmin86):

Iar dau de tine?‍♂️, și așa, pentru cultura ta generală să știi că există!

| Frank51 a răspuns:

Nu contează ce ridici, 10kg de fier sau beton... Bicepsului este un mușchi ușor de antrenat.

| RobertMoon a răspuns:

Nu există, poate doar cu o banda elastica pe care o tii sub picioare, dar este mai mult de încălzire, nu te ajută prea mult.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Poți simula flexii cu ganterele, folosind banda elastică.

| Chetniks1945 a răspuns:

Pune-l pe babalaul ala cu flotarile antrenor

| zcRyseN a răspuns:

Cauta o bară de calistenice mai joasă pune-ti mainile sub bara corpu tau sa fie drept si inclinat si fa contractia aducandu-ti umerii sau antebratu cum vrei tu sa o iei langa bara iar, e greu de explicat exercitiu da sper ca stii la ce ma refer