| nooka a întrebat:

Salut, facusem cam o luna de karate (shotokan) cand aveam 9 ani si ma lasasem, nu mai stiu motivul, ar merita sa ma reapuc acum cand am 14 ani? As putea face rost de centura neagra inainte sa fac 19 ani?

Răspuns Câştigător
| SkandallKamataru a răspuns:

Normal ca merita sa te apuci, daca te antrenezi zilnic si chiar iti dai silinta, in 4 ani ajungi mai bun decat 99.9% din populatie, poate iei si centura. Baga-te tare pe antrenamente.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-ti place karate, cu siguranta merita sa te reapuci si sa practici.