| stefdrift a întrebat:

imi poate spune si mie cineva care este ce mai buna asezare in teren la fotbal. incat sa fie defensiva dar si ofensiva dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlexVilla7 a răspuns:

4-2-1-3 Este Destul de buna pentru ca cei 4 fundasi alaturi de cei 2 mijlocasi defensivi alcatuiesc o aparare greu de penetrat si cei 3 atacanti ajutati de 1 mijlocasi ofensiv pot face ravagii in atac. Insa depinde de valoarea jucatorilor dar cu aceasta asezare aproape oricine poate rezista un mec fara gol si sa marcheze cel putin 1 gol 2 goluri. Sper ca Tiam FoSt De FoLoS. funda?

5 răspunsuri:
| Gabriel1 a răspuns:

4-1-2-1-2?
Constructie eficienta catre atac, dar si o defensiva ajutata de inchizator.

| cobritsA a răspuns:

Depinde! Totul este legat de calitatea pe care o are jucatorul respectiv.
Pentru ca unii stau de pomana, sa astepte pase si altii alearga de se sparg!
O seara buna!

| Horatiu1892 a răspuns:

4-2-3-1 cei 3 mijlocasi ofensivi din spatele varfului pot cobori sa ajute si apararea. pentru formatia asta iti trebuie jucatori de calitate, pentru ca e de fugit mult

| calin99 a răspuns:

Eu zic ca 4 - 3 -3 A este cea mai buna. Fundasi trebuie sa ramana in spate. mijlocasi sa se miste si in ftaa is in spate.si atacanti sa ramana in doar in atac.cel mai recomandat este sa joci laterale pentru aceasta asezare