| Vladutz_Vlad_1989 a întrebat:

M.am apucat de ceva timp de sala si as vrea sa incep sa iau niste proteine pentru cresterea masei musculuare. Mentionez ca am doar 16 ani.

8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Trebuie sa te documentezi inainte sa iei produsele astea si ar fi bine sa consulti un nutritionist si sa ai un program dirijat de profesorul tau de la sala.
Altfel degeaba le ei daca nu stii cum si in primul rand exista multe tipuri, trebuie sa iei exact ceea ce ai tu nevoie.
Consultă un nutritionist si profesorul tau de la sala

| Cosmin86 a răspuns:

Tu deja iei proteine.

Iti asiguri acum 2 grame de proteina/kg-corp ZILNIC? Altfel dai banii degeaba pe suplimente.

| EnvyU a răspuns:

Eu nu iti recomand nici o proteina mai ales ca inca te dezvolti, poate doar daca vrei sa ajungi mutant d-ala cu bratele cat doi bostani. Mai bine tine-te de sala, trage tare, mananca bine (daca te duci la sala nu o sa se puna slanina asa ca poti sa mananci linistit si mult). Oricum proteinele astea nu sunt chiar asa bune, fratimiu a fost un timp la sala si bea shakeuri proteice, i s-au umflat bratele dar dupa ce nu a mai luat si nu a mai facut sala s-a desumflat laughing.

| NDC12 a răspuns (pentru EnvyU):

La ce film sf te uiti?

| Cosmin86 a răspuns (pentru EnvyU):

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume, nuci, migdale

Vrei sa stea NEMANCAT?

Alt COPIL MIC care isi da cu parerea!

| pirla a răspuns:

Eu nu-ti sugerez sa iei pastile.Fac foarte rau sanatatii si stiu o persoana ce a murit de la ele. Daca vrei muschi antreneaza-te din greu si ai rabdare.

| NDC12 a răspuns (pentru pirla):

Einstein, multumim ca ai venit sa ne luminezi si pe noi. Poti sa-l iei de mana pe ala de mai sus si sa va uitati impreuna la filme sf, probabil doar acolo vezi oameni care iau o cutie de proteine si se fac nutanti, sau mor de la suplimente...ce tragic, esti un mic genius.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pirla):

Alt COPIL MIC care isi da cu parerea!