| Petre_George_1998 a întrebat:

Ma puteti ajuta as vrea sa slabesc am 1.73m si 85 de kg ce sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| Mașka98 a răspuns:

Buna, eu am slabit 27 de kg timp de cca un an. Ce am facut?
1. sport, o ora pe zi
2. mincam foarte putin, erau zile cand deloc nu mancam
3.vara nu mananc dupa 18:00, iar iarna dupa 16:00
4. beau ceaiul si cafeaua fara zahar
Crede-ma ajuta, doar trebuie sa ai tare de caracter.

3 răspunsuri:
| alin1317 a răspuns:

Esti bine, ramai asa
Eu am 1.75 si 96kg. Nu-i bai :-))

| s3bycu a răspuns:

Salut, uite aici in 3 pasi ce ai de facut:
1.Alimentatia - alimentatia este baza de la care trebuie sa pornesti atunci cand vrei sa slabesti. In primul rand trebuie sa reduci cat de mult se poate caarbohidratii rafinati (dulciuri, paine, snack-suri, ai prins ideea).
2. Sport - poti alege sa faci un anumit tip de antrenament acasa, poti incepe sa alergi sau sa mergi la sala, depinde foarte mult de preferintele tale, sunt multe activitati fizice din care sa alegi si care sa te ajute la slabit.
3. Multa vointa si determinare!

Pentru mai multe despre alimentatie, sport si dezvoltare personala poti intra pe blogul meu: cirdeiusebastian.wordpress.com Multa bafta!

| Nicutzza a răspuns:

In primul rand apucate serios de sport (undeva la o ora pe zi), o alimentatie corecta cu mai putine grasimi, plus o ora de aerobica pe saptamana nu ar strica.
Bafta ^_^