| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pareri creatina pentru sala?

Răspuns Câştigător
| SkandallKamataru a răspuns:

Este buna vei avea rezultate odata ce iti saturezi muschii. Cu creatina vei avea un progres de 1.6 ori mai mare, in 3 luni de creatina vei avea echivalentul a 5 luni fara.
E cel mai bine studiat supliment din lume si este safe. Atat timp cat nu ai cel mai de rahat corp cu cel mai prost genetic, nu vei avea efecte adverse precum balonare sau mai stiu eu ce.
Foloseste intre 3-5g de creatina pe zi, o sa dureze cam 3 saptamani sa iti saturezi muschii dar e ok.
Sau poti folosi 25g timp de o saptamana apoi sa ii mentii cu 3-5g pe zi si ii saturezi si asa.

1 răspuns:
| Ilovedinero a răspuns:

O parere foarte buna. Ajuta atat la cresterea in masa musculara cat si la slabit.La slabit este chiar fain ca te ajuta sa nu pierzi masa musculara si reduce satietatea daca esti pe un deficit caloric mai mare.La cresterea in masa musculara te ajuta sa o dezvolti aproape de 2 ori mai repede.Eu una dupa 3 saptamani de consumat 3g zilnic fac pauza o saptamana si dupa revin