| Leo0008 a întrebat:

Salut
Se mai poate creste după 18 ani?
Am 18 și 1.69
Anul trecut am avut 1.67
Iar anul asta am făcut 1.69

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se mai poate, puțin.

| hirdovsmiv a răspuns:

2-3 cm poate. Până la 20 ani

Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca faci putin sport de "intindere": baschet, inele, catarare pe funie, etc., zilnic macar 1-2 ore.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Anul asta ai facut un 69? (1.69 ) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU AI 1, 69? eu am 13 si am 1, 80 :happy

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Da, dar nu mult... Daca ai 1.69 si esti baiat inseamna ca fie ai tras batul scurt la loteria genelor, fie ai fost malnutrit. Recomand sportul si o dieta foarte bogata in proteina, iar astfel poate te mai inalti 1-3 centimetri( dar nu garantez).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Un baia nu se opreste din crestere pana la varsta de 25 ani cand oficial s-a oprit din crestere. Dupa aceasta varsta te mai poti dezvolta la sala dar nu mai ai ce face cu inaltimea. Dupa varsta de 18 ani mai poti creste in inaltime dar nu prea mult, 2-3 cm maxx.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil 1-2 cm, fiindca baietii isi incheie cresterea in inaltime pana la 20 de ani.