| TudorMontana a întrebat:

am 13 ani, fac handbal, in primavara am avut dureri in partea lombara, prima data in dreapta, apoi in stanga, si am facut pauza 2 luni, am facut recuperare medicala, si totul a fost ok, pana acum, am facut o miscare brusca si a inceput sa ma doara iar in partea dreapta, oare o fi de la cum stau pe scaun? niste sfaturi, sau ce ar trebuii sa fac?

Răspuns Câştigător
| andreeamari22 a răspuns:

Cu siguranta unul dintre factori al durerii e cum stai tu pe scaun. altul ar fi ca nu te incalzesti bine... un sfat ar fi ca inainte de fiecare antrenament sa iti dai cu incalzitor... sa ai mai multa grija de acea parte a corpului sa nu mai stai cu spatele golbig grin sper ca te va ajuta cuma :*

1 răspuns:
| andreeamari22 a răspuns:

Pai are legatura cu scaunul. un sfat ar fi sa acorzi mai multa atentie, sa iti dai cu incalzitor... sa nu mai ti spatele gol... gennn. happy