| xsa a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa slabesc! Am 57 de kg si inaltimea 167 cm dar am o burta foarte mare. Spuneti-mi ce exerciti sa fac sau nu stiu... Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| valyvali00 a răspuns:

Pai sa mananci mai sanatos: fructe si legume, fara bauturi acidulate fara dulciuri. sport: mers cu bicicleta cel mult o ora, abdomene cel mult100, genoflectiuni, flotari, alergari si daca vrei sa faci si patratele continua cu abdomenele si tractiunile. Funda?

2 răspunsuri:
| pufuletziii a răspuns:

Abdomene! Asta e cea mai buna metoda pentru a da jos burta. Fa in fiecare seara cel putin 10, sau cat de multe poti si se vor vedea rezultatele in timp. Dar trebuie si sa ai o alimentatie sanatoasa: fara grasimi, dulciuri etc. Bea cat mai multa apa, si echilibreaza-ti mesele, adica sa fie cat de cat la ore fixe.big grin Legume, fructe in loc de dulciuri, si fa mult sport. Poti alerga prin parc, sau sa practici un sport. Cand simti ca iti este foame bea un pahar cu apa sau mananca ceva mai usor.(de ex. un mar) Dar atata timp cat esti sanatos/a e totul OK! Baftaa!:*

| greyhound a răspuns:

Stai calm, lasa slabitul, asteapta pubertatea.