| valentin233 a întrebat:

Am 15 ani, 1 75 m si 55 kg. Problema este ca sunt slab, dar cel mai mult ma ingrijoareaza ca am bratele subtiri. Ce pot face sa le am mai groase?

4 răspunsuri:
| cobritsA a răspuns:

Salut.Fa exercitii cu gantera,mananca carnitza, ar fi bune si flotarile daca poti sa le executi asa cum trebuie. Uite, iti voi da un site care te poate ajuta foarte mult:www.culturism.ro.dai la stanga paginii si undeva scrie antrenament.O sa gasesti acolo biceps, triceps.etc.
Bafta

| joe2011 a răspuns:

Daca vrei brate mari lucreaza tricepsul(flotari si alte alea)tricepsul reprezinta cea mai mare parte din brat.iti trebuie alimentatie buna bogata in proteine si carbohidrati.si in special muuuuuuult antrenament tata

| Nuvăsufăr a răspuns:

Mănâncă carne. De vită în special. Şi fă şi tu exerciţii cu gantăre orice fel de greutăţi, flotări, etc.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Incearca un abonament la sala, daca nu iti permiti/nu vrei, fa exercitii acasa cu greutati. Insa nu poti sa iti lucrezi doar bratele, va arata inestetic. Trebuie lucrat tot corpul.