| pursisimplu21 a întrebat:

Am 15 ani si fac sala de 2 luni am crescut in masa musculara cam 2-3 cm(biceps). Imi puteti spune ceva exercitii pentru masa sau ar trebui sa ridic cu mai mult? Eu nu vreau sa iau nici un supliment sau alte prostii vreau sa fiu natural 100% si de acea va intreb daca ati putea sa imi dati niste sfaturi pentru a-mi creste masa musculara. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| DaddYyY a răspuns:

Pentru a creste in masa musculara, fa repetari mai putine (Max.10),cu greutati mai mari.Valabil la toate greupele de muschi.Incalzeste bine inainte sa incepi antrenamentul. Bafta.winking

2 răspunsuri:
| CulturismFitness a răspuns:

Pentru masa musculara e bine sa te axezi pe exercitii de baza: http://www.culturismfitness.ro/category/antrenament/exercitii/

| jmecherul234 a răspuns:

Pai e mai bine sa faci o incalzire dar dupa ar trebui sa ridici greutati cate poti tu de mari iti urez bafta!happy