| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Am 15 ani si m-am apucat de ridicat greutăți. Dacă ridic o gantera de 2 kg, maxim 5 kg si fac exercitii in fiecare zi 30 minute, sunt șanse sa raman pitic?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. normal ca nu ramai pitic
2. de ce in fiecare zi, muschii se dezvolta in zilele de pauza
3. alimentatia e mai importanta decat antrenametnul pentru muschi, nu mentionezi cate fripturi mananci pe zi...

| siriusblack98 a răspuns:

1.Nu,nu ramai pitic (stereotip).2 Nu o sa te dezvolti cu gantera de 2 kg. 3 Pe langa antrenament ai nevoie de o dieta bogata in proteine si un program de odihna (macar 10h pe noapte). 4 Antrenamentul pentru masa musculara, presupun ca asta vrei de vreme ce vorbim aici de greutati si nu de benzi elastice, nu se face pe timp ci pe serii si numar de repetari.Plus ca nu trebuie sa faci zilnic deoarece stagnezi.Muschiul are nevoie de repaus ca sa creasca.

| Allleeexx a răspuns:

Iti cad co*iele laughing Nu ma omule...