| Victor_Gabriel_Stetco_1999 a întrebat:

Am o bicicleta MTB de aproape un an, a costat 300 de euro, problema ar fi ca suspensile merg tot mai greu.Cand am cumparat-o mergeau perfect si usor acum merg foarte greu si trebuie sa ma apas tare pe ele sa se lase in joc.Intrebarea mea ar fi ce as putea sa le fac ca sa mearga ca inainte? (sunt suspensi reglabile)(e vorba de cele de la furca din fata).

Informatii supimentare ar fi ca de cand am bicicleta am folosit-o la maxim, stau intr-o zona de munte si merg foarte des pe munte, toata iarna am folosit-o prin zapada, etc.

1 răspuns:
| RaduVladStefan a răspuns:

Ai putea sa ungi suspensia cu vaselina, daca nu merge, du o la un atelier sau undeva unde sti ca o repara, va sti care e problema. Sper ca am fost de ajutor.