| Matra_Alex_1993 a întrebat:

am si eu o intrebare, si am nevoie de pareri.
Deci, eu fac Baschet, si am 14 ani si am 1, 73 sau chiar mai mult deoarece aveam 1, 73 acum 2 luni. Chiar iubesc sportul asta si vream sa va intreb daca am sanse sa ajung peste 1.80?
Imi e frica ca tata are 1.72 si familia lui e scunda, iar mama are 1.60 dar familia ei e mai inalta, strabunicul din partea ei a avut cam 1.90 dar nici unul din bunicii mei nu au mostenit inaltimea lui. sad Am sanse sa fiu mai inalt?

Răspuns Câştigător
| Cristian201 a răspuns:

Daca ai 14 ani, eu zic ca mai ai timp destul. Intrucat am auzit ca pana la 25 de ani cresti. Dar oricum, stai linistit ca in baschet nu doar inaltimea conteaza. O spun pentru ca si eu am jucat baschet. Si aveam in echipa unii mai scunzi, care in schimb faceau toata munca de a-i dribla pe inamicii, si aduceau mingea.
Daca iti place baschetul, sfatul meu este sa continui sa te duci! happy

| Matra_Alex_1993 explică (pentru Cristian201):

Nu o sa ma las nici sa mor happy mersi omule, numai sper sa nu raman pitic atata, ca in echipa sunt bine happy

1 răspuns: