| Mercur a întrebat:

As dori sa achizitionez o bicicleta dar nu stiu exact care firme sunt mai bune cand e vorba de calitate/pret. Bicicleta as folosio in oras dar as vrea sa faca fata si pe dealuri si paduri. Bugetul meu ar fi cam de maxim 2.000 lei. Ar mai fi faptul de adaugat ca eu sunt destul de inalt 1.93 m si as vrea ca bicicleta sa fie potrivita pentru marimea mea si nu stiu la ce dimensiuni de cadru sau de jante ar trebui sa ma uit. Sa raspunda doar persoanele ce au habar de ciclism si au habar despre biciclete din multe puncte de vedere.

5 răspunsuri:
| MonsterUnix a răspuns:

Eu iti recomand firmele Shimano si Giant! Vezi tu!

| ygr3ku a răspuns:

Eu personal prefer cele de la CUBE, echipata FULL SHIMANO, suspensii fata/spare/scaun(sezut, sau cum i-o mai zice) roti de 26"/2, 10 cu cauciucuri mari si late pentru munte si teren accidentat, frane disc fata/spate pe ulei(alea hidraulice cum le zice toata lumea) 27 viteze (24 e ok pentru oras, 30 sunt preferinta personala). Sper canu te-am bagat de tot in ceata. Bafta!

| Ibrahimovic a răspuns:

Http://www.dimisport.ro/biciclete.htm?gclid=CN2KruP5q7kCFc5V3godGTMAYA
Intra pe acest site, poate gasesti una care sa-ti placa.
In orice caz, asa cum au zis si ceilalti, bicicletele Shimano sunt cele mai bune!

| Ene_Mihnea_1982 a răspuns:

Eu zic ca firma giant este buna

| Nickname1890 a răspuns:

Vezi Merida sau Cube