| alcaponemafia a întrebat:

As dori sa iau ceva anapolon(steroid) cam 15 20 de pastile mie nu mi se pare o doza mare.Am auzit zvonuri cum ca iti umfla muschi dar dupa ce nu mai iei muschi se vor dezumfla

Răspuns Câştigător
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Deci treaba cu steroizi,este ca in momentul cand iei trebuie sa conpensezi cu ceva raul care ti-l face,mai ales daca este administrat pe cale orala ficatul va avea de suferit,deci iti va trebuii medicamente pentru a remedia ficatul,de obicei el se regenereaza singur fara ajutor extern,dupa care alimentatia trebuie foarte bine pusa la punct deoarece acesti steroizi au nevoie si ei de cate ceva din alimente pentru asi face bine treaba(nutrienti),ideea cu lasatul muschilor este adevarata,dar nu in toatal,adica se va lasa doar unpic in cazul in care ei trage la fel de tare si vei avea o aliemntatie mai bogata decat in perioada cand luai acel steroid,ai mare grija cum iei,mai ales daca nu stii exact cum iti functioneaza corpul,inima joaca un rol foarte important,deci mare grija,nu zic sa nu incerci,dar daca ai simptome adverse, greturi, vome, dureri de cap, intepaturi de inima, lasale si ea niste liv 52 pentru a grabi refacerea ficatului.
Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. steroizii nu se iau singuri, daca vrei pastile atunci baga si un testosteron injectabil si liv 52 dupa
2. steroizii se iau intr-un ciclu facut de medic
3. dupa ciclu urmeaza un PCT ( ciclu de recuperare ), foarte important
4. evident ca e foarte important ce mananci, trebuie sa ai vreo 7 mese
5. iei cand stii CLAR ce inseamna si ce efecte au, nu cand te bazezi pe "am auzit zvonuri"

| FReAkAzO1d a răspuns:

Chestiile cu dezumflatul muschiului e o vrajeala.Chestia e asa
Poti sa iei orice, nu te va ajuta fara HRANA si SOMN.
Deci daca te hranesti cum trebuie Steroizii te vor ajuta, muschii nu vor scadea daca le dai hrana care trebuie.

| alcaponemafia explică:

Deci trebuie sa imi fac un regim special sau pot manca orice oricand imi este foame?