| fl0ryn22 a întrebat:

as vrea sa ma practic un sport de autoaparare dar nu stiu de care, ce zice-ti : box, karate sau judo? a si sa nu uit imi trebuie vreun echipament special pentru oricare dintre sporturi sau il primesc de la sala respectiva unde o sa imi fac un abonament?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Enache_1992 a răspuns:

Sal.
Pai diferenta intre ce ai scris tu ai sus, e urmatoarea:
boxu e un sport mai serios, care te poate ajuta foarte mult in dezvoltarea corpului, dar si a mintii.
karatele si judo sunt mai mult asa, pentru copii cu ADHD sa.si mai consume energia.
cat despre echipament nu stiu exaxct cum e, de obicei ce iti dau ei de acolo nu e nici foarte igienic (fiind probabil folosit de inca 35126518619 ori inaintea ta), si mai sunt si de proasta calitate. daca vrei sa te apuci de ceva si sa te tii bine, ar trebui sa.ti cumperi un echipament cat mai bun.
Multa bafta.