| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! As vrea sa-mi cumpar un bmx si nu ma pot decide intre WeThePeople Crysis 2012 si WeThePeople Versus 2012.
Va rog ajutati-ma sa ma decid! Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Empower a răspuns:

Sincera sa fiu amandoua sunt foarte bune! Stereo flash deoarece are o geometrie foarte buna pentru street, e usoara, e rezistenta, are crank-uri odyssey twombolt cu garantie pe viata, are ghidon cu rise de 8.7 + pipa topload ceea ce da senzatia de 9+ la rise (aici depinzand si de stand-over height). E un bike foarte bun ca raport calitate-pret la care nu vei vrea si nici nu vei avea nevoie sa schimbi nimic o lunga perioada de timp de la achizitionare. Parerea mea este sa mergi cu incredere pe stereo flash pentru ca nu vei regreta.
Iar ca alta varianta ar fi http://www.draculabmx.ro/......8/169/2210

| ZyReXe a răspuns:

Depinde
Daca iti place sa te dai cu BMX-u in skatepark sau asa iti recomand WeThePeople Crysis 2012
Daca iti place sa te dai intr-un parca Dirt de ala cu dealuri de pamant iti recomand WeThePeople Versus 2012

| AngelHugz a răspuns:

Eu iti recomand Bicicleta BMX de la WTP, model 2012, gama MASTER.

FRAME 4130 full crmo frame
FORK SALTPLUS "HQ" fork, full 4130 crmo, 1pc crmo steerer
BARS full 4130 crmo bar
GRIPS WETHEPEOPLE "Mugen" grip
STEM SALT "Center" front loading stem, 50mm reach
HEADSET SALT "AM" int. headset, sealed bearing
GYRO no / holes for removable gyro tabs
LEVER SALT "Moto" alloy brake lever
BRAKES SALTPLUS "Geo" alloy u-brake rear
CRANKS SALT "AM" tubular 3pc crank crmo 170mm, 8 spline
BB SALT "Mid Size", press fit, sealed bearing
PEDALS ÉCLAT "Slash" nylon/fibreglass pedals
CHAIN SALT "AM" chain, 510H type
SPROCKET SALT "Pro" 6061 T6 alloy, 25t sprocket
DRIVER 9t 1pc cassette driver, sealed bearing
FRONT HUB SALT "Pro" hub, sealed bearing 3/8"s, 36h
REAR HUB SALT "Pro" cassette hub, sb, 9t, hollow 14mm axle, 36h
FRONT RIM SALTPLUS "Summit" double wall rim, 36h
REAR RIM SALTPLUS "Summit" double wall rim, 36h
SEAT WETHEPEOPLE "The Bel Air" pivotal seat
SEAT POST SALT "AM" pivotal seat post, hi-ten, 155mm
SEAT CLAMP SALT "AM" alloy seat clamp
TIRES SALT tires "Pitch Raw" 2.25" front / "Pitch Flow" 2.2" rear
PEGS SALT "AM" steel pegs (1 pair)
WEIGHT 11. 48kg (25. 309lbs) w/o pegs

Dar si cealalta e buna:
icicleta BMX de la WTP, model 2012, gama MASTER.

FRAME 4130 full crmo frame, tapered butted tubing
FORK SALTPLUS "HQ" fork, full 4130 crmo, 1pc crmo steerer
BARS full 4130 crmo bar
GRIPS WETHEPEOPLE "Mugen" grip
STEM SALT "Center" front loading stem, 50mm reach
HEADSET SALT "AM" int. headset, sealed bearing
GYRO no / holes for removable gyro tabs
LEVER SALTPLUS "Geo" hinged alloy brake lever
BRAKES SALTPLUS "Geo" alloy u-brake rear
CRANKS SALT "AM" (L&R) tubular 3pc crank crmo 170mm, 8 spline
BB SALT "Mid Size", press fit, sealed bearing
PEDALS ÉCLAT "Slash" nylon/fibreglass pedals
CHAIN SALT "AM" chain, 510H type
SPROCKET SALTPLUS "Echo" 6061 T6 alloy, cnc, 25t sprocket
DRIVER 9t 1pc cassette driver, sealed bearing
FRONT HUB SALT "Pro" hub, sealed bearing 3/8"s, 36h
REAR HUB SALT "Pro" cassette hub, sb, 9t, hollow 14mm axle, 36h
FRONT RIM SALTPLUS "Dune" aero double wall rim, 36h
REAR RIM SALTPLUS "Summit" double wall rim, 36h
SEAT ÉCLAT "Unify" combo seat
SEAT POST -
SEAT CLAMP integrated slim steel seat clamp
TIRES SALT tires "Pitch Mid" 2.3" front / "Pitch Flow" 2.2" rear
PEGS SALT "AM" steel pegs (1 pair)
WEIGHT 11. 28kg (24. 868lbs) w/o pegs

Sper ca te-am ajutat! happy

| Seless a răspuns:

Salut! Eu zic sa-l cumperi pe WeThePeople Versus 2012 happy Este mult mai rezistentwinking Îl are și fratele meu tongue