| mihai4000 a întrebat:

ce ar treebui sa fac ca sa fiu fitness model?(in afara ca trebuie sa fiu facut si sa bag sala), dau funda!

4 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Din ce ai scris esti pe langa cu totul. Tu habar nu ai ce inseamna sa fii un model pentru altii. De ce iti trebuie antrenor daca tu stii ce faci? Ulisses,MarcFitt, Erko Jun, Simeon Panda, Sergi Constance au ajuns sus fara antrenori, dar iti trebuie cap ceea ce voi nu aveti. Si cred ca stii ca sa ajungi fitness model iti trebuie definire de 6-10 maxim nu?

| mihai4000 explică (pentru Moonlight15):

La ce te referi cand zici definire 6- 10?

| Moonlight15 a răspuns:

Am uitat sa scriu %... Ca sa ajungi sa arati ca un fitness model, de grasime nici nu se pune problema. Eu urmaresc multe staruri ca sa zic asa in fitness, gen Jeff Seid, Lazar, Ulisses etc. Si daca o sa fii atent in perioada de lean bulk ei ajung maxim la 12-13 % grasime si dupa tin dieta ca sa ajunga iar la 6-7 %. In concluzie, ca sa ajungi model de fitness: - dedicatie 100%
- genetica chiar daca e importanta nu trebuie sa fie o scuza
- mancare de calitate buna
- odihna
- antrenament care sa le vina in ajutor. E greu... si eu vreau sa fac acelasi lucru, vreau sa-mi iau diploma de personal trainer, si sa- mi incerc norocul in Spania. De cand eram mic am visat sa fiu un exemplu pentru altii! In fine cred ca te-am plictisit cu povestea mea! laughing Bafta!

| Comunity a răspuns:

Pe langa regimul strict pe care trebuie sa il tii trebuie sa te remarci in lume. Incearca sa iti iei un antrenor, participa la concursuri etc si vei ajunge cunoscut, dar asta necesita multa munca si dedicatie