| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Salut,tpu.Credeti ca as mai putea creste in inaltime? Am 15 ani, 1.73,iar tata are undeva la 1.78-180.Mama având 1.60, pe acolo.Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Giulia911 a răspuns:

Mănâncă alimente bogate în calciu și fă sport, eventual înot

| user937483737banned a răspuns:

Da, la 14 ani aveam 1, 78 acum la 22 am 1, 82.
nu se tine cont numa de parinti in totalitate ci si de neam, tata are 1, 65 si mama pe acolo.

| MihaiAlexandru11 explică (pentru Giulia911):

Fac calistechnics.Tractiuni la bara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, cunosc multe persoane care au crescut in inaltime brusc, in timpul liceului. Pe la 16-18 ani se intampla asta.

| Robitzz a răspuns:

Ești la fel ca mine tot 1.73 am, tot la 15 ani și eu am avut un salt de înălțime într-un an. De la 1.63 la 1.73 și acum n-am mai crescut dar eu cred ca o să creștem pentru că avem de-abia 15 ani și creștem până la 18.