| maxpaynelol a întrebat:

Salut,TPU.Dati-mi si mie va rog frumos 10 exercitii in 8 timpi sau un site cu ele, pe google nu am gasit, si imi trebuie neaparat pentru ora la sport.Dau funda! Multumesc.

3 răspunsuri:
| loredana_7444 a răspuns:

P.I ( Pozitia initiala) :stand departat.
T1: aplecarea capului spre stanga
t2 : revenire la p.i
T3: aplecarea capului spre dreapta
t4: revenire la p.i.
t5: aplecarea capului inapoi
t6; rev la p.i
t7aplecarea capului spre înainte
T 8 revenire la pozitia initiala

| loredana_7444 a răspuns:

10 exercitii sunt prea multe. Daca te gandesti putin nu e greu. Incepi din pozitia initiala care poate fi stand departat cu mainile pe solduri sau simplu; ori stand mult departat. Dupa fiecare procedeu se revine la pozitia initiala de ex : P.i : departat cu mainile pe solduri.t1 rasucirea trunchiului spre stanga cu ridicarea mainii drepte pe crestet. 2Revenire.3 indoirea trunchiului spre stanga cu ducerea mainii dreapte pe crestet.4 revrevenire.5 spre dreapta rasucire si indoirea trunchiului si iti ies 8 timpi.

| loredana_7444 a răspuns:

P.i pozitia initiala : stand
t1 fandare inainte pe piciorul stang, mainile pe solduri
T2 revenire la p.i
T3 fandare laterala pe piciorul stang, mainile in fata
T4 revenire la p I
T-5 8 aceleași miscari pe piciorul drept cu revenire