| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! Dau funda promit! Va rog din suflet sa ma ajutati.
Sunt un baiat de 25 de ani care are undeva la 125 kg si 1, 80 cm. Vreau tare mult sa slabesc in zona sanilor sau pectoralilor si nu stiu cum, pentru ca s-a adunat grasime acolo si ma tem cand voi slabi, sa nu imi ramana pielea lasata, ce as putea face va rog din suflet si sa nu ma criticati

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Tu ești un om normal.

Ai multe kilograme pe tine fiindcă doar tu ști de ce te-ai îngrășat atâta de rău.

Eu mama îngrășat atâta de rău atunci fiindcă eram nervos și de nervi mâncam mult și anapoda nu aveam nici timp sa alerg eram și încă muncesc 10 ore pe zi și de nervi mâncam toate prostile și rahaturile chipsuri coola fanta dulciuri eu mâncam din cauza la stres și nervi. Eu nu fumez nu beau niciun fel de cafea sau alte prostii... Da eu mâncam ca prostul mult și abuzam de sănătatea mea rău de tot ca prostul.

Tu ești un om normal. Ce este greșit în legat de tine este faptul că ai kilograme in plus pe care doar tu ști de ce te-ai îngrășat atâta de mult fratele meu atâta tot.

Dacă slăbești se duc și grăsimea ăia de pe pectorali și piept bine înțeles frate.

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Ceea ce îți dorești tu este imposibil. Este imposibil sa pierzi grăsime corporala într un singur loc, nu asa funcționează organismul. În primul rand, pentru a putea slabi și a nu rămâne piele lăsată trebuie sa slăbești maxim 4 kg pe luna. În al doilea rand, trebuie sa fii într un deficit caloric, adică sa mănânci mai puține calorii decât consuma corpul tău. Corpul are nevoie de energie pentru a funcționa, energie care provine din mâncare ( mâncare = calorii). Un adult consuma în medie 2000 calorii zilnic făcând nimic, stand. Ținând cont ca 1 kg de grăsime = 7700 calorii, pentru a respecta regula cu 4 kg pe luna, trebuie sa fii într un deficit de maxim 1000 de calorii. Te poți interesa tu mai mult pe acest subiect pentru ca sunt n video pe YouTube sau poți întreba un AI. Dacă ai alte întrebări, adresează le aici și îți voi răspunde. Spor

| Cipi1212 a răspuns:

Să slăbești puțin câte puțin. Nu dintr-o dată.

| 1onur a răspuns:

Și eu am fost gras știu ce înseamnă să fi gras foarte foarte foarte foarte bine.

Trebuie sa înțelegi boss fratele meu că nu există slăbit dacă nu faci sport ce înseamnă asta? Efort fizic ce însemnă asta? Alergat in parc.

Să-ți faci un program alimentar sănătos să mănânci fratele meu normal.

Să elimini tot înseamnă energizante să nu mai mănânci de la McDonald's Mânăcare de la KFS mâncare din fel și fel de procesate și ultra procesate sa nu mai bei coola alcoolul băutură sa nu fumezi sa bei cafea sa nu vei coola fanta toate sucurile astea nocive și băuturile astea nocive pentru sănătate ta elimină tot ce înseamnă dulciuri tot.

Mănâncă fructe fratele meu și fă sport aleargă prin parc eu asta fac când vin de la muncă în fiecare seară.

Și eu am fost gras și am dat jos 38 kilograme acum în momentul actual am 72kilograme eu m-am îngrășat de la nervi pentru că eu la nervi mâncam ba boul mult și am înțeles târziu a că-mi fac rău din cauza la nervi. nu face prostia pe care eu am făcut-o de mai multe ori.

Nu te lua după rețete minunii nu te lua după tot felul de prostii și rahaturi care le vezi și le auzi la tv tiktok sau alte prosti. Ăia fac așa să-și vândă prostia să-și facă banii de urma la otrava lor și mizeria care le dă la oamenii so mănânce să se îmbolnăvescă oamenii.

| benybiro112 explică (pentru 1onur):

Da, dar cand ma aplec sau ceva, imi atarna putin sanii. ceea ce nu-mi place, iar daca slabesc, imi revin la normal?

| 1onur a răspuns (pentru benybiro112):

Tu ești un om normal.

Ai multe kilograme pe tine fiindcă doar tu ști de ce te-ai îngrășat atâta de rău.

Eu mama îngrășat atâta de rău atunci fiindcă eram nervos și de nervi mâncam mult și anapoda nu aveam nici timp sa alerg eram și încă muncesc 10 ore pe zi și de nervi mâncam toate prostile și rahaturile chipsuri coola fanta dulciuri eu mâncam din cauza la stres și nervi. Eu nu fumez nu beau niciun fel de cafea sau alte prostii... Da eu mâncam ca prostul mult și abuzam de sănătatea mea rău de tot ca prostul.

Tu ești un om normal. Ce este greșit în legat de tine este faptul că ai kilograme in plus pe care doar tu ști de ce te-ai îngrășat atâta de mult fratele meu atâta tot.

Dacă slăbești se duc și grăsimea ăia de pe pectorali și piept bine înțeles frate.