| SebyKendama a întrebat:

De ceva timp imi propun sa imi definesc patratelele, definit mult spus pentru ca nu am patratele doar ca de mult timp imi doresc sa am, si as vrea sa imi spuneti, ce exercitii sa fac pentru a-mi creea macar 4 patratele maxim 6

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De cand se fac patratelele cu exercitii?

Se fac din ALIMENTATIE, aia conteaza 80%.

| LPCTSTR a răspuns:

Mă îndoiesc de faptul că vrei să îţi "defineşti" pătrăţelele de vreme ce username-ul tău conţine "kendama".

| Kerre a răspuns:

Stii cum se zice "Muschii nu se fac la sala ci in bucatarie" Pai asa este si aici, in primul rand trebuie sa adopti o alimentatie echilibrata si bine pusa la punct, apoi trebuie sa te gandesti la exercitii. Unele printre cele mai folosite exercitii pentru muschii abdominali sunt: V-up, Plank, Ridicarea din Plansa etc.

| Jigokunokishi a răspuns:

Daca esti slabut si nu prea ai grasime pe burta incearca exercitiile astea daca nu iti sunt prea grele:
https://www.youtube.com/watch?v=F8dWv0M1nNg&t=5s

Alimentatia este foarte importanta in ceea ce priveste definirea abdomenului. Trebuie sa scazi la un procent mic de grasime corporala ca patratelele sa fie vizibile, definite. Dar trebuie sa faci si exercitii totodata, n-ajunge sa fii un "slabanog" ca sa ai abdomen, trebuie sa faci diverse exercitii ca sa-ti formezi muschii. Funda?

| Paler_Ioan_1995 a răspuns:

Daca faci 100 de abdomen in fiecare seara fey face in mai putin de o luna

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paler_Ioan_1995):

Alt copil mic care isi da cu parerea laughing)

Doar copiii mici si firavi vor sa faca patratele cu abdomene.